I Iskolánk

Napraforgó tagozat

Olvasóink értékelése: 0 / 5

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

A Széchenyi István Ált. Isk. Napraforgó Tagozatának bemutatása

Tagozatunkra a területileg illetékes Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság (esetünkben a Fővárosi 1. sz. TKVSZRB) komplex vizsgálata és véleménye alapján azok a sajátos nevelési igényű gyermekek kerülnek, akik tanulásban illetve értelmileg akadályozottak - az alap problémákhoz társulhat magatartászavar vagy személyiségzavar is. Jelenleg öt gyógypedagógus foglalkozik 32 diákkal, munkájukat egy félállású gyógypedagógiai-asszisztens segíti. Tagozatunkon az oktatás összevont tanulócsoportokban folyik, az egyéni differenciálás elengedhetetlen. A tanulóinknak a különböző részképesség zavarai miatt egyéni haladási tempót biztosítunk, egyénre szabott oktatással. Szükség szerint logopédia, gyógy-testnevelés, és egyéni korrekció segíti képességeik kibontakoztatását, felzárkóztatását. Minden évben pályázik tagozatunk egy-egy lehetőség szerinti különfoglalkoztatás beindítására. Az iskolában eltöltött idő színesebbé tételéhez hozzájárulnak hagyományaink:

• egészségnap
  • tanulmányi versenyek
  • szavalóverseny
  • szépfüzet verseny
  • tökfaragó verseny
  • fogmosó verseny
  • karácsonyi vásár- sajátkészítésű dísztárgyakkal
  • anyák napi ünnepség
  • gyermeknapi sportverseny stb.

Gyógypedagógusaink bíznak abban, hogy nemcsak hasznosan, tartalmasan, de jó hangulatban élik meg tanulóink az iskolában eltöltött éveket. A tagozat munkatársai szeretnék megköszönni az alábbi szülőknek a tagozaton végzett munkájukat:

Hain Zoltán, Pósfai család.

Székhely:          2092 Budakeszi, Knáb János utca 60. Térkép
Telefonszám:    06-23/451-532
Fax:                     06-23/451-532
E-mail:               titkarsag@sziabudakeszi.hu