T Tanév helyi rendje

Follow Us

Olvasóink értékelése: 0 / 5

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 

2019/2020. iskolai tanév helyi rendje

 

2019/2020-as tanév első tanítási napja: 2019. szeptember 2. (hétfő).

Utolsó tanítási napja: 2019. június 15. (hétfő). Tanítási napok száma: 180 nap.

Az első félév vége: 2020. január 24.

Szülők értesítése az 1. félév eredményéről: 2019. január 31.

A második félév vége: 2020. június 15.

Ballagás: 2020. június 12. 17 óra

Tanévzáró ünnepély: 2020. június 19. 9 óra

 

Mérések

OKM mérés: 2020. május 27. A méréshez szükséges adatokat az intézmény a Hivatal részére 2019. november 22-ig küldi meg.

Célnyelvi mérés a két tanítási nyelvű általános iskolákban: 2020. május 13.

Idegen nyelvi mérés: 2020. május 20.

Elsősök szűrése egységes diagnosztikus mérőeszközzel: 2019. október 11-ig

Első osztályosok DIFER felvétele: 2019. október 25 (lejelentés) 2019. november 29. (vizsgálat)

 

Az iskolai tanítás nélküli munkanapok időpontjai

Tanítás nélküli munkanapok (6 nap)

  1. 2019. december 14.-Szakmai nap - ügyeletet biztosítunk
  2. 2020. február 3. Félévi értekezlet - ügyeletet biztosítunk
  3. 2020. február 27. (tanitás nélküli munkanap)

Megvalósulás: Tavaszi Szakmai délután –április 30.

  1. 2020. február 28. (tanitás nélküli munkanap). Családi Nap: - Ősz vagy Tavasz (szombati nap)
  2. 2020. április 8. (tanítás nélküli munkanap).
  3. 2020. június 8. (DÖK Nap)

 

Munkanap áthelyezések

2019. december 7. helyett december 8. (karácsonyi vásár) 2019. december 7., szombat munkanap

2019. december 24., kedd pihenőnap
2019. december 14., szombat munkanap
2019. december 27., péntek pihenőnap

 

Az iskolai szünetek időtartama

Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2019. október 25. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2019. november 4. (hétfő).

A téli szünet előtti utolsó tanítási nap 2019. december 20. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2020. január 6. (hétfő).

A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2020. április 8. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2020. április 15. (szerda).

 

Ünnepek és emléknapok

A nemzetünk szabadságtörekvéseit tükröző, továbbá nemzeti múltunk mártírjainak emlékét, példáját őrző, az aradi vértanúk (október 6.), a kommunista és egyéb diktatúrák áldozatai (február 25.), a holokauszt áldozatai (április 16.), a Nemzeti Összetartozás Napja (június 4.), a március 15-ei és az október 23-ai nemzeti ünnepek, valamint az iskola hagyományai ápolása érdekében meghonosított egyéb emléknapok, megemlékezések időpontjai

szeptember 21, Iskolánk névadójának, Széchenyi Istvánnak születésnapján megemlékezés.

október 4. péntek Aradi vértanúkra emlékezünk

október 19. péntek, 1956-os Forradalom Ünnepe, iskolai ünnepély

január 21. Magyar Kultúra Napja

március 14. Pesti forradalomra és szabadságharcra emlékezünk, iskolai és városi ünnepély

március 19. Kitelepítésre emlékezünk

április 8. 9. Széchenyi-nap

április 26. Nemzetiségi nap, Tracht-Tag

 

Értekezletek, fogadó órák

Szülői értekezletek

Alsó tagozat  

(1-2. évfolyam): 2018. szeptember 10. / 2020. április 27

(3-4. évfolyam): 2018. szeptember 11. / 2020. április 27.

Felső tagozat       

(5-8. évfolyam): 2018. szeptember 16. / 2020. április 28.

(6-7. évfolyam): 2018. szeptember 23. / 2020. április 28.

 

Rendkívüli szülői értekezletek

8. évfolyamnak pályaválasztási szülői értekezlet: 2018. október 15.

Leendő első osztályos osztályfőnökök bemutatkozó szülői értekezlete: 2019. március 4.

Leendő első osztályosok szülői értekezlete: 2019. május 27.

Leendő 5. osztályosok szülői értekezlete: 2019. november ….

 

Fogadóórák

Alsó tagozat: 2018. november 25. / 2020. április 15.

Felső tagozat: 2018. november 26. / 2020. április 16.

 

Nyílt nap

Alsó tagozat: 2020. március 18. 19. 20.

Felső tagozat: 2019. november 19. 20.

 

A tanulók fizikai állapotát felmérő vizsgálat időpontja

A tanulók fizikai képességeinek év eleji felmérése: szeptember,

Erőnléti mérés: felső tagozat: december

Atlétikai mozgások fejlesztése és felmérései: április

Év végi felmérések: május

NETFIT mérés: felső tagozat: május

   

Projektoktatás

Pénz7 pénzügyi és vállalkozói témahét 2020. március 2-6. között;

Fenntarthatósági témahét 2020. április 20-24. között;

Digitális témahét 2020. március 23-27. között.

 

Eseménynaptár

                   

Szeptember 9.

Első-második évfolyam szülői értekezlete.

Osztályfőnökök, betanító kollégák.

Szeptember 10.

Harmadik-negyedik évfolyam szülői értekezlete.

Osztályfőnökök, betanító kollégák.

Szeptember 1-2. hete

Elsősök beszoktatása

Osztályfőnökök

Szeptember második hete

Évfolyam szintű, egységes bemeneti mérés szövegértésből, írásból, matematikából, környezetismeretből.

osztályfőnökök

Szeptember 10. 11.

Szülői értekezlet az alsó tagozaton

osztályfőnökök

szeptember 2.

Angol csoportbontások, felmérések.

Angol tanárok

Szeptember 10-ig

Az ÖKO munkacsoport megalakulása.

 

Természettudományi munkaközösség

Paur Eleonóra

Szeptember

Elindítjuk az aktivitási versenyt, figyeljük a részvételt a megbeszélt tevékenységeknél.

Természettudományi munkaközösség

 

Szeptember első-második hete

Százhalombatta, Régészeti park – 5. évfolyam

Majzik Enikő, Ódor Attila      

Szeptember 22.

Tanmenetek leadása munkaközösségvezetőknek.

Tantestület

Szeptember 23.

Szülői értekezlet a felső tagozaton: ötödik, nyolcadik évfolyam.

osztályfőnökök, betanító kollégák

Szeptember 24.

Hatodik-hetedik évfolyam: szülői értekezlet.

osztályfőnökök, betanító kollégák

Szeptember 25.

Tanmenetek leadása a Vezetőségnek.

munkaközösségvezetők

Szeptember

Nyelvi szintek felmérése, ismétlés angol és német nyelvből

nyelvtanárok

Szeptember 18.

Bolyai Matematika Csapatverseny nevezési határidő

Kenguru matematikai versenyre jelentkezés;

Természetismereti versenyre jelentkezés

 

Tymcsák Marianna

Kereszti Valéria

Hudáky Ilona

 

Karskó Ilona

Szeptember 18. (kedd), 18 óra

 

Kutatók Éjszakája regisztráció

 

Sárdy Katalin, Hudáky Ilona

 

Szeptember 17-23.

Versenyek meghirdetése 2. évfolyamon

Pócsik Dóra

Szeptember

Jelentkezés a tanulmányi versenyekre. 3.-4. évf.

Kőrösi Annamária

Szeptember 13-14.

Sörfesztivál - városi rendezvény

Kerecsényi Márta

Szeptember 20.

DÖK Nyitóbuli az ebédlőben

Bihari József

Szeptember 20.

Széchenyi-szobor koszorúzás: 6. évfolyam

Megemlékezés Széchenyi István születéséről MTA: 8. évfolyam.

Ódor Attila

Horváth Henrietta

Kerecsényi Márta

Zatykó Vivien

Tymcsák Marianna

Szeptember 21.

Megemlékezés Széchenyi születésnapjáról iskolai keretben.

Osztályfőnökök

magyartanárok

A magyar dráma napja – 8. (Madách halálának 155. évfordulója.)

Vakherda Nóra

Szeptember 22.         

Autómentes Világnap

osztályfőnökök

Szeptember

Ismerkedés az erdővel. Szilfa-tisztás és környékének felfedezése. Útvonal megismerése

közlekedési eszköz igénybevétele nélkül. Kutya sétáltatás, terápiás segítőkutya

jelenlétével.

Innovációs munkaközösség

Szeptember 27-28.

 

Kutatók Éjszakája

 

Sárdy Katalin, Hudáky Ilona

 

Szeptember

Folytatjuk a szelektív papírgyűjtést: papír, komposztálható anyagok, PET palack, elem és egyéb hulladék, a tavaly kijelölt helyekre.

Természettudományi munkaközösség

Szeptember

A jelzőcsengetést követően a helyes testtartást segítő gerinctorna irányítása az iskola hangosbemondóján keresztül.

Baka Erzsébet

Szeptember

A nyolcadikosoknak matematikából felvételi előkészítőt indítunk.

matematikatanárok

Szeptember

Közös évfolyam-kirándulás Ópusztaszerre.

Kotmayer Anna, Fekete Éva: negyedik évfolyam

Budaörsi játékszín előadásainak megbeszélése.

Kőrösi Virginia, Kotmayer Anna

Tanulmányi versenyekre való nevezés: Bendegúz, LÜK-bajnokság, Bolyai matek-nyelvtan-környezet, Kenguru, Zrínyi, Herman Ottó

Negyedikes munkaközösség

Angol kiskönyvtár kialakítása, hasznos és sikeres feladatok gyűjtése közös használatra.

Angol tanárok.

Szervezési feladatok. terembeosztás, öltözői rend, balesetvédelem, tornaterem rendje, védelme, udvarhasználat rendje.

Év eleji átmozgatás.

A tanulók fizikai képességeinek év eleji felmérése:

Tömegsport órák beindítása.

(Gerincizomteszt év eleji mérése.)

A gyerekek sportági versenyeztetéséhez felmérjük a lehetőséget, a Diákolimpiákra csapatokat gyűjtünk és a Diákolimpiai fordulókra elvisszük a gyerekeket.

 

Testnevelés munkaközösség

Nyelvi szintek felmérése, ismétlés

Angol és német munkaközösség

Szinházlátogatások megszervezése – felső tagozat.

Joóné Szász Mária

Kirándulás: Pákozd – 3. évfolyam, 4. t és 4. b osztályok.

Osztályfőnökök

Szeptember vége

PPT- verseny meghirdetése – 7-8. évfolyam

Illisz Balázs

Majzik Enikő

Papp Ildikó

Szeptember 30.

Magyar népmese napja. MegemlékezésBenedek Elek születésének 160. évfordulójáról. 5. évfolyam

Mesemúzeum látogatás. (4. évfolyam)

Alsós évfolyamok

negyedik évfolyam

Vakherda Nóra

 

Kotmayer Anna

Szeptember 30.

Ötödik évfolyam megbeszélése.

Alsós és felsős érintett kollégák

Szeptember vége

DIFFER-mérések indítása.

Elsős osztályfőnökök

Szeptember 24. 25. 26.

Iskolai papír gyűjtés.

Paur Eleonóra

Október 4.

Koszorúzás Nagy Sándor József emlékházánál: 4. t osztály.

 

Farkas Pálné

Október

Látogatás a Budakeszi Vadasparkba, illetve az állatsimogatóban élő állatok megfigyelése.

Tantárgyi integráció, környezetismeret.

Számháború játék (állatképekkel) megismerése.

Innovációs munkaközösség

Október 6.

Aula dekoráció

Havasi Gabriella, Tótth Réka (KNÁB),

Bakó Tamás, Neil Wolsterholm (ÁRPÁD)

Megemlékezés az aradi vértanúkról, osztályszinten.

osztályfőnökök

Október 6-12.

Ausztria-Innsbruck/Wehr nyelvi tábor.

5-8.osztályos tanulók részvételével

Kerecsényi Márta

Martin Andrea

Október 11.

Az olvasás délutánja            

 Az olvasás estéje – felső tagozat.

Fekete Éva    

Kotmayer Anna     

 Fehér Anikó

Illisz Balázs

Október 11. 14:30(péntek)

Bolyai Matematika Csapatverseny megyei/körzeti (írásbeli) forduló.

Tymcsák Marianna

Október 16.

Bolyai természettudományi csapatverseny nevezés.

Karskó Ilona

Október 15-18.

Határtalanul Felvidékre.

Felsős osztályfőnökök, Vezetőség

Október 19.

Aula dekoráció.

Havasi Gabriella, Tótth Réka (KNÁB), Bakó Tamás, Neil Wolsterholm (ÁRPÁD)

22. Megemlékezés október 23-ról

8. évfolyam, T. Mariann

Október 23-i műsor teremberendezése és elpakolása.

Testnevelés munkaközösség

22-e: DIFFER-leadása, LÜK-bajnokságra jelentkezés.

elsős osztályfőnökök,

osztályfőnökök

56-ra emlékezünk, Koszorúzás (7. évfolyam 5-5 fő tanuló)

Hetedikes osztályfőnökök

 Németh Katalin   

Október

K&H, Vigyázz Kész Pénz pénzügyi vetélkedő

 

OTP Fáy András Alapítvány OK (pénzügyi, gazdasági, gazdálkodási oktatás)

Tymcsák Marianna

Kereszty Vali

Cserveni Gyöngyi

Október 24.

Bolyai Természettudományi Csapatverseny nevezés.

Paur Eleonóra

Október 24.

Bolyai Matematika Csapatverseny Országos Döntő

 

matematikatanárok

Október 24.

Nemzetközi Kenguru matematika verseny, nevezési határidő.

matematikatanárok, Hudáky Ilona

Október 24.

Zrínyi Ilona Matematikaverseny nevezés.

Cserveniné Pap Györgyi

 

Október 25.

Hallowen-party angolos osztályoknak.

Bilingual, osztályfőnökök

Október

Hatvani István Fizikaverseny nevezés.

Sárdy Katalin

 

Október

Kozma László Informatikai Verseny.

Tóth Zoltán

Október

Jedlik Ányos Fizika Verseny nevezés.

Sárdy Katalin

 

Október vége

„Ne vásárolj semmit!”, Világtakarékossági nap

2.osztályos munkaközösség

Október

A madárbarát kert tanösvény kiépítésének elkezdése.

Paur Eleonóra

Október

Napraforgó tagozat kirándulás Tata közeli gazdaságba

Oszvald Edit

Október

 

Őszi kézműves délután, téma: a kukorica.

Kemény Blanka

Tischler Krisztina

Módszertani megbeszélés: Tehetséggondozás

Karskó Ilona

Fizikai állóképesség képességfejlesztés teremben és szabadban. Labdajátékok.

Testnevelés munkaközösség

Digitális anyagok workshopja

Angol munkaközösség

Spelling Day

Bilingual

Október 26. – november 4.

Őszi szünet (ügyelet szervezése).

Osztályfőnökök, Vezetőség

November 8.

14:30

Bolyai anyanyelvi csapatverseny – körzeti verseny

Márton nap

 

Papp Ildikó, magyar mk.

 

Kőrösi Annamária, Martin Andrea, Kőrösi Virginia, németes of. -ök.

November 9. (szombat)

Borbál

SZÜSZE

November 14.

 

November közepe

Megemlékezés (vetélkedők) a magyar nyelv napja alkalmából-

 

Magyar népdal és népköltészet hete: közös éneklés a művészeti mk. szervezésében. (Huber Éva, Szalóczy Dóra).

Kotmayer Anna 2.évf.                   Illiszné Kauczky Krisztina        

 Fehér Anikó

 Kőrösi Annamária

Vakherda Nóra     

 Illisz Balázs

November 19.- 20.

Nyílt nap a felső tagozatban leendő ötödikes osztályoknak, érdeklődő szülőknek.

Vezetőség, érintett kollégák

 November 23.

(szombat) 10:30

Bolyai Matematika Csapatverseny Országos Döntő

 

matematikatanárok

Tymcsák Marianna

November

Nemzetközi Kenguru matematika verseny: nevezési határidő

matematikatanárok, Hudáky Ilona

November

Zrínyi Ilona Matematikaverseny nevezés

 

Cserveniné Pap Györgyi

 

November

Hatvani István Fizikaverseny nevezés

 

Sárdy Katalin

 

November

Bábszínház/színház/mozi 12-30 között, Napraforgó tagozat

Oszvald Edit

November

Kozma László Informatikai Verseny

 

Tóth Zoltán

November

Túra Visegrádra a Pilisi Parkerdő által üzemeltetett erdei iskolába. Ismerkedés a környékkel, túra vezetővel.

Szilfa-tisztás és környékén történő futó és fogójátékok. Természet változásainak

megfigyelése.

Számháború, labdajátékok bevezetése. Népi gyerekjátékok.

Innovációs munkaközösség

November 25.

Fogadóórák alsó tagozaton.

Osztályfőnökök, betanitó kollégák.

November 26.

Fogadóórák felső tagozaton.

Osztályfőnökök, betanitó kollégák.

November 28-29.

PPT-történelem

Vakherda Nóra      

Illisz Balázs

Majzik Enikő

November vége

 

Adventi délelőtt előkészületei

művészeti munkaközösség és osztályfőnökök

 

Karácsonyi pályázat meghirdetése: karácsonyfadísz készítés

Tarkovács Edina

Illiszné Kováts Ildikó

Betlehemes pályázat elindítása

Kotmayer Anna

Fekete Jánosné

Kőrösi Virginia

MÜPA kirándulás évfolyam szinten

Visegrádi kirándulás: 1. d

Bezeczky Erzsébet, Havasi Gabriella

Eszterle Diána

Összevont órákhoz feladatlapok összeállítása.

Angol munkaközösség

Erőnlétfejlesztés tornaszerekkel és szabadban. Labdajátékok.

Teremfoci bajnokság, körzeti Diákolimpia

Testnevelés munkaközösség

November 29.

Logika délutánja.

Baka Erzsébet, Tóth Zoltán

December

Téli sportok, ha az időjárás lehetővé teszi. Szánkózás, csúszkálás, hóemberépítés.

Turista jelek megfigyelése, azonosítása a térképen.

Madarak karácsonya. Madáretetők elhelyezése és folyamatos karbantartása.

Innovációs munkaközösség

December

Szent István Bazilika/vásári forgatag meglátogatása, Napraforgótagozat

Oszvald Edit

December 6.

Mikulás-várás iskolai szinten, osztálykeretben.

Vezetőség, osztályfőnökök

December 6.

Nikolaus-tag a németes osztályokban.

Osztályfőnökök, szaktanárok

December 6.

Központi írásbeli felévteli jelentkezési határidő.

8. évfolyam

December 7.

Szakmai nap.

Vezetőség, Tantestület

December 8.

Karácsonyi Vásár.

Vezetőség, Tantestület

December 10.

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (országos forduló) 10:30

Magyar munkaközösség

December 14.

Áthelyezett munkanap – karácsonyi vásárral kiváltva (ügyelet szervezése).

Vezetőség

December

Nemzetiségi karácsonyon való részvétel.

Németes osztályok

December

Karácsonyi műsorok osztálykeretben

osztályfőnökök

December

Alsó tagozaton német és angol nyelvű karácsonyi műsorok a szülőknek.

Idegen nyelvi munkaközösség

December

Német Nemzetiségi karácsony.

Idegen nyelvi munkaközösség

December

 

Karácsonyfadísz készítő pályázat eredményhirdetése, díjkiosztás

Tarkovács Edina

Illiszné Kováts Ildikó

Betlehemes pályázat eredményhirdetése.

Kotmayer Anna

Fekete Jánosné

Kőrösi Virginia

Kőrösi Annamária

Gyengén álló tanulók szüleinek értesítése.

Osztályfőnökök

20. Iskolai karácsonyi ünnepség – helyszine: mindkét épület. Szereplők vándorolnak.

Vezetőség, tantestület (művészeti mk.)

Erőnlét fejlesztés, tartásjavítás tornaszerekkel.

Teremfoci Diákolimpia.

Karácsonyi Vásár rendezvényhez szervezési feladatok.

Testnevelés munkaközösség

December 21.- január 5.

Téli szünet.

Osztályfőnökök

Január 6.

Megbeszélés: félévi felmérők összeállítása

Osztályfőnökök, szaktanárok.

Január

. Utazás a Széchenyi-hegyi Gyermekvasúton.

Útvonal és jelek megfigyelése

Innovációs munkaközösség

Január

Napraforgó tagozat Parlement/Szent korona meglátogatása

Oszvald Edit

Január 18. 10:00

Középiskolai felvételi.

8-os osztályfőnökök, szaktanárok

Január 19.

A magyarországi németek elhurcolásának napja (8. oszt.)                  

Martin Andrea

Január 22.

Együtt szaval a nemzet!”

Himnusz-szavalás a Himnusz szobornál.

Osztályfőnökök, magyar tanárok

Horváth Henrietta

Papp Ildikó

Vakherda Nóra

Illisz Balázs

Január 22.

Kazinczy szépkiejtési verseny. (A magyar kultúra napja.)

Osztályfőnökök, magyar tanárok

Január 23. 14:00 óra

Középiskolai pótfelvételi.

 

Érintett tanárok, osztályfőnökök

Január 2. hete

6-7-8. osztályosok félévi vizsgái.

Kerecsényi Márta

Január 24.

Az első félév vége

Osztályfőnökök

Pest Megyei Szaktárgyi Biológia Verseny iskolai forduló

Bihari József

Január 24.

Középiskolai pótfelvételi.

 

érintett osztályfőnökök

Január 24.

14 óra

Pest Megyei Szaktárgyi Biológia Versenyiskolai forduló, 8. osztály

Kaposiné Héger Ágnes

 

Január

 14:00 óra

Teleki Pál Kárpát-medencei földrajz-földtan verseny kezdete, 7-8.osztály

Paur Eleonóra

Január vége

Science-fiction – olvasás.

Illisz Balázs

Január

Farsangi álarc készítő pályázat meghirdetése

Tarkovács Edina

Jótékonysági bábjátékos délelőtt meghirdetése

Illiszné Kováts Ildikó

Német szavalóversenyre készülés, részvétel.

Kőrösi Virginia

Németes kollégák

A magyar kultúra napja (megemlékezés osztálykeretben. osztályválogató)

Alsós munkaközösség

 

Angol szóbeli vizsgák lebonyolítása, cosportok haladásának egyeztetése.

Angol munkaközösség

24. Félévzárás

Vezetőség, osztályfőnökök

27.- 28. Osztályozó értekezlet.

Vezetőség, tantestület

31. Félévi értesítők kiosztása.

Osztályfőnökök

Torna előkészítő tartásjavító gyakorlatok.

Féléves munka zárása.

Testnevelés munkaközösség

Január 2. hete: 6-7-8. osztályosok félévi vizsgái                         

 Kerecsényi Márta

Angolos kollégák

Február 3.

Tanitás nélküli munkanap: félévi tantestületi értekezlet.

Tantestület, Vezetőség

Február

A VizslaSE által tervezett program leírása:

Résztvevők: két 1. osztály

Hetente egy dupla óra vagy kéthetente 4 óra testnevelési óra keretében

Innovációs munkaközösség

Február

Nemzeti, vagy Erkel színház, MÜPA hangverseny Napraforgó tagozat

Oszvald Edit

Február 10.

Alsó tagozat: szülői értekezlet.

Osztályfőnökök, napközis nevelők, betanitó kollégák.

Február 11.

Felső tagozat: szülői értekezlet.

Osztályfőnökök, napközis nevelők, betanitó kollégák.

Február 7. 14:30

Bolyai Természettudományi Csapatverseny körzeti fordulója.

Karskó Ilona

Február 14.

           

Iskolai farsang.

Osztályfőnökök, Napközis nevelők

Február

Zrínyi Ilona Matematikaverseny

Cserveniné Pap Györgyi

Február

Hevesy György Kárpát-medencei Kémia Verseny házi döntő, 7-8. évfolyam

Kaposiné Héger Ágnes

Tóth Zoltán

Február

Angol versmondó verseny.

Angol munkaközösség

Február 2. hét

Német versmondó verseny                         

Körösi Virginia

Február 4. hét

Német versmondó verseny körzeti fordulója                     

Körösi Virginia

Február 24.

A Kommunizmus Áldozatainak Emléknapja

 7-8. évfolyam osztálykeretben

Illisz Balázs

 

Torna és labdajátékok, állóképességi fejlesztés szabadban.

Testnevelés munkaközösség

Országos tanulmányi verseny iskolai fordulója, angol és német nyelvből

?

szervezés alatt

Hóvirágünnep az Alcsúti Arborétumban

első évfolyam – Havasi Gabriella

Szervezés alatt

Sziklakórház látogatása. (7. évfolyam)

Majzik Enikő

Vakherda Nóra

Illisz Balázs

Martin Andrea

Ódor Attila

Horváth Henrietta

Február 27-28.

Sí szünet – tanitás nélküli munkanapok (nevelési értekezletek).

Tantestület, Vezetőség

Március 2-6.

Pénz7 pénzügyi és vállalkozói témahét.

Németh Katalin

Morovián Péter

Március 4.

Leendő elsős szülői értekezlet és bemutatkozás.

Iskolavezetés

Március

Térképpel való haladás elsajátítása

Innovációs munkaközösség

Március

Nemzeti Múzeum, Pilvay Napraforgó tagozat

Oszvald Edit

Március 13.

Iskolai dekoráció elkészítése.

Havasi Gabriella, Tótth Réka (KNÁB), Bakó Tamás, Neil Wolsterholm (ÁRPÁD)

Március 14.

Műsor márc.15.-e alkalmából iskolai és városi ünnepség.

Negyedikes osztályfőnökök

Március 18. 19. 20.

Nyílt napok szervezése leendő elsős szülőknek.

Iskolavezetés

4. évf. osztályfőnökök

Március 18.

Szent Patrik nap (osztályonként)

Angol nyelvi munkaközösség

Március

Óvodalátogatás- iskolakóstolgató: Kunterbunt Német Nemzetiségi Óvoda.

Német munkaközösség

Március 19.

A kitelepítés napja. (Kiállítás)

Németes osztályfőnökök

Március

Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny 

Hudáky Ilona

Március

Hevesy György Kárpát-medencei Kémia Verseny megyei döntő

 

Kaposiné Héger Ágnes

 

Március

Kaán Károly országos természet- és környezetismereti verseny kezdete, 5-6. évfolyam

Paur Eleonóra

Március 22.

A Víz Világnapján a fenntartható fejlődéssel kapcsolatos programokon szeretnénk az ÖKO szigeten, Szigetmonostoron részt venni.

Természettudományi munkaközösség

 

Március 23-27.

Digitális témahét.

Innovációs munkaközösség

Március 27.

Fantasy felolvasóest. (Tolkien)

Illisz Balázs

 

Jótékonysági bazár meghirdetése

Lindvurmné Deák Anikó

Jótékonysági bábjáték előadás.

Illiszné Kováts Ildikó

Kenguru matematika verseny.

Érintett osztályfőnökök

Víz világnapja: Projektnapok

Paur Eleonóra

31. Szavalóverseny iskolai fordulója: Szabó Lőrinc születésének 120. évfordulóján.

Nyílt napok szervezése szülőknek

Alsós munkaközösségek, humán munkaközösség

Kiszebáb égetés

Osztályfőnökök

Atlétikai képességek előkészítése tornateremben és szabadban. Labdajátékok.

NETFIT adatbevitel és felmérések elkezdése.

Márc. 15-i ünnepség szervezési feladatai

 

Testnevelés munkaközösség

Húsvéti készülődés osztályszinten: locsolkodás hagyománya.

Idegen nyelvi munkaközösség, művészeti mk.

Rajz kiállítás az Aulában és az Árpád helyszínén.

Tarkovács Edina,

Bakó Tamás

Kalmár László Matematikaverseny 

Hudáky Ilona

Március 31.

Vers- és prózamondó verseny. (Szabó Lőrinc születésének 120. évfordulója.)

Alsós osztályfőnökök, humán munkaközösség

Április 5-7.

Testvériskolaà

5-7. évfolyam

Április 6.

Koszorúzás Széchenyi halálának 156. évfordulója alkalmából

Hatodikos osztályfőnökök

Április 6-7.

Széchenyi projekt nap.

Munkaközösségek

Április

Az előző hónapban elsajátítottak magasabb fokra helyezése,

hosszabb szakaszok megtétele térkép segítségével, vagy

a csoporton belül egyéni feladatok adása

az évszakváltozás jelei erdőn, mezőn.

Innovációs munkaközösség

Április

Nyelvész megyei forduló.

Fekete Jánosné

Április

Kisvasutazás, Napraforgó tagozat

Oszvald Edit

Április 8.- 14.

Tavaszi szünet.

Tantestület

Április

WRO: Regular WeDo (1 csapat),

Regular Elementary vagy Junior (2 csapat) Nevezési díjak

Badalay Tünde

Tóth Zoltán

Hudáky Ilona

Április

Pest Megyei Szaktárgyi Biológia Verseny: 8. évfolyam.

 

Kaposiné Héger Ágnes

Április 17.

Német nemzetiségi nap.

Német munkaközösség

Kerecsényi Márta

Április 18.

Családi nap.

SZÜSZE, tantestület, Vezetőség

Április 20-24.

Fenntarthatósági témahét A Föld Világnapjától egy héten keresztül „Projekthetet” tartunk, amelynek keretében, vetítéses előadás, madárképek kivetítése, TOTÓ kitöltésével…

Paur Eleonóra

Április 24.

Tracht-tag.

Németes osztályfőnökök.

Április

Bemutató órák és német nyelvi foglalkozások leendő elsősöknek. Tanitó nénik megismerése.

Német munkaközösség

Április 27.

Alsó tagozat: fogadóóra.   

Osztályfőnökök, betanitó kollégák

Április 28.

Felső tagozat: fogadóóra.

Osztályfőnökök, betanitó kollégák

Április

Rajzkiállítás felsős munkákból

Tarkovács Edina

Költészet napja alkalmából felkészülés vers-és prózamondásra

Osztályfőnökök

Nyílt órák szervezése az osztályokban.

Osztályfőnökök

A második iskolai szintű papírgyűjtés

Természettudományi munkaközösség

Atlétikai mozgások fejlesztése és felmérései.   Atlétika Házi Bajnokság

„Passzold tovább. pályázatra

Röplabda Diákolimpia

Kézilabda Diákolimpia

Foci Diákolimpia

Testnevelés munkaközösség

Április

Testvériskolákkal történő kapcsolattartás, látogatás, fogadás

Felső tagozat

Május 10.

Madarak és Fák Napja: rajzpályázat

Tarkovács Edina

Május

Az erdőben kisebb új tereptárgyak megismerése: gödör, árok, szikla, jellegfa, stb.

Innovációs munkaközösség

Május

Két napos ottalvós kirándulás a KATICA TANYÁRA (busz plusz szállásköltség) Napraforgó tagozat

Oszvald Edit

Május 13.

Mérés iskolai szinten.

Vezetőség, tantestület

Május 14.

Művészeti osztályok gálája.

Deák Anikó

Tótth Réka

Május 20.

Iskolai szintű mérés.

Vezetőség, tantestület

Május 27.

OKÉV idegen nyelvi mérés

Kaposiné Héger Ágnes

Május 29.

OKM

6. és 8. évfolyam

Május 29.

Az ÖKO-Aktivitás Verseny eredményhirdetése

Természettudományi munkaközösség

Május 27.

Leendő elsős szülői értekezlet

Leendő elsős osztályfőnökök

Május vége

Pál utcai túra

magyar munkaközösség

Május 27. – 31.

6-7-8. osztályosok év végi vizsgája 

7. osztály Fit in Deutsch A2 nyelvvizsga.            

 Kerecsényi Márta Végh József

 Zatykó Vivien

 Czaga-Tóth Erika

 

Május 30.

Célnyelvi mérés

Kaposiné Héger Ágnes

 

Pünkösdölés.

művészeti mk.

Anyák napi műsorok osztályszinten.

Osztályfőnökök

Évfolyamszintű megbeszélés: Év végi felmérők összeállítása

munkaközösségek

Az ÖKO-Aktivitás Verseny eredményhirdetése

 

Természettudományi munkaközösség

Tantárgyi mérések, korrekciók.

 

Természettudományi munkaközösség

Az előző évi mérések tapasztalatainak megbeszélése.

Munkaközösségek

Év végi felmérések, gerincizomteszt NETFIT felmérések.

Atlétika Diákolimpia

Röplabda Diákolimpia

Testnevelés munkaközösség

Óvodások látogatása az első osztályokban,

Koleszár Zsófia

Fehér Anikó

Bujtor Ildikó

Cambridge próbavizsga

Bilingual

Június 4.

Nemzeti Összetartozás Napja

Nyelvi munkaközösség

Június

Lakókörnyezetünk adta lehetőségeket kiaknázva, olyan színvonalas

oktatási formát tudunk megvalósítani, ami komolyabb anyagi források nélkül is jelentős

pedagógia hozadékot és fejlődést jelent iskolánk tanulói számára

Innovációs munkaközösség

Június 2-5.

Kirándulások, erdei iskolák.

Osztályfőnökök, kisérő pedagógusok

Június 8.

Osztályozó értekezlet. Tanitás nélküli munkanap?

Tantestület

Június 9.

Év végi adminisztráció: 6. tanitás nélküli munkanap.

Tantestület

Június 11.

Nyári kézműves délelőtt.

Művészeti osztályok

Június

Familypark.

Futár Andrea

Fehér Anikó

Bujtor Ildikó

Június

Nyári játékos gyakorlási lehetősége ajánlása.

Angol munkaközösség

Június 13.

Diáknap

DÖK

Június 12.

Ballagás

Vezetőség, humán munkaközösség

 

Tanévzáró ünnepség műsorának szervezése, rendezése

Művészeti munkaközösség

Felmérések pótlásai. Eredmények értékelése.

Diáknapi Sportrendezvény lebonyolítása.

Testnevelés munkaközösség

 

 

 

Június 19.

Tanévzáró ünnepség, bizonyítvány osztás.

Tantestület

Partnerek

 

Hírlevél

Add meg az e-mail címedet hogy a legújabb információkhoz hozzájuss.

Székhely: 2092 Budakeszi, Árpád Fejedelem tér 1.
Telefonszám: +36-23-919-161; +36-23-919-160
E-mail: szia.budakeszi@gmail.com
Honlap: http://szia.budakeszi.hu/
Igazgató: Bódi Zsuzsanna
OM-azonosító: 032 445

Határtalanul

Pedagógus képzések